Bugun...Aşkla, Şevkle, Canla, Başla Çalışacağız!

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Tokat Valiliğinden Van Valiliği görevine atanan Vali Dr. Ozan Balcı, göreve başladı. Vali Balcı, “Temel felsefemiz; asla yılmayacağız. Buradaki arkadaşlarımız son derece dinamik çalışkan insanlar. Aşkla, şevkle, canla, başla memleketi, milleti severek Van’a, Vanlı hemşerilerimizle değer üreteceğiz. Hayatı ve yaşamı kolaylaştıracağız. Şehrin geleceğe hazırlanmasına da katkı sağlayacağız” dedi.

facebook-paylas
Güncelleme: 21-05-2022 15:22:04 Tarih: 20-05-2022 18:13

 Aşkla, Şevkle, Canla, Başla Çalışacağız!

Nazlı SARİMURATOĞLU

 

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Tokat Valiliğinden Van Valiliği görevine atanan Dr. Ozan Balcı, göreve başladı.  Vali Balcı, “Temel felsefemiz; asla yılmayacağız. Yorulmak ve bezginlik yok. ‘Beni ilgilendirmez’ diye bir şey de yok. Buradaki arkadaşlarımız son derece dinamik çalışkan insanlar. Aşkla, şevkle, canla, başla memleketi, milleti severek Van’a, Vanlı hemşerilerimizle değer üreteceğiz. Hayatı ve yaşamı kolaylaştıracağız. Şehrin geleceğe hazırlanmasına da katkı sağlayacağız”  dedi.

 

 

Cumhurbaşkanlığı Valiler Kararnamesi ile Van’a atanan Vali Dr. Ozan Balcı  Van’a gelerek göreve başladı. Vali Balcı, Van Ferit Melen Havalimanında Vali Yardımcısı Ömer Faruk Canpolat, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Fatih Çelikel, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, 6. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral İlker Ertuğrul, Jandarma Asayiş Kolordu Komutan Yardımcısı Albay Yavuz Taşdemir ve Sahil Güvenlik Van Gölü Grup Komutanı Binbaşı Fırat Aslan tarafından karşılanarak havalimanından valiliğe geçti.

 

 

 Valilik önünde polis tören mangasını selamlayan Vali Balcı’ya Atatürk Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından çiçek verildi.  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Bekmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum amirleri ve il protokolü tarafından karşılanan Vali Balcı, toplu fotoğraf çekimi sonrası Valilik Şeref defterini imzalayarak basın mensuplarına açıklama yaptı. 

 

"Hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum"

 

Kendisinden önce görev yapan valilere teşekkür eden Vali Balcı," Van’a hizmet etme görevini bana veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı ifade ediyorum. Ayrıca bizlere destek veren teşvik eden bu göreve atanmamıza katkıları olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ve devlet büyüklerimize de ayrıca müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Benden önce görev yapan bütün valilerimize, bir önceki valimize hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum Bu bir ekip çalışması, bir bayrak yarışı. Van kadim bir şehir. Türkiye’nin serhat şehri. Buranın imarında, ihyasında ve inşasında bir sürü insan değer üretmiş, katkı sağlamış. Memlekette taş üstüne taş koyan, tuğla üzerine tuğla koyan herkesten Allah razı olsun. Bizim amacımız, görevimiz taş üstüne taş koymak, tuğla üzerine tuğla koyabilmek. Bu hizmet yarışını bir metre daha yukarıya çıkarabilmek. Bayrağı bir metre daha yukarıya koyabilmektir. Biz bunu ekip arkadaşlarımızla beraber yapacağız” dedi.

 

 

"Van’a da hizmet edeceğiz"

 

Buralara hizmet etmek zaten bizim için şereftir diyen Vali Balcı, “İdarenin başı olarak bizim temel felsefemiz, ‘insanı yaşat ki Devlet yaşasın’ Devletin gerçek sahibi her zaman millettir. Milletimize hizmet etmek bizim için şereflerin en büyüğüdür. Van’a da hizmet edeceğiz. Allah işimizi kolay kılsın. Buralara hizmet etmek zaten bizim için şereftir. İnşallah Van’ın imarına, ihyasına, inşasına, Vanlı hemşerilerimizin huzuruna, refahına, esenliğine arkadaşlarımızla katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bunu nasıl yapacağımızı ifade edeyim. Tam bir adalet duygusuyla, merhametle, herkesi dinleyerek, istişare ederek, şeffaf bir şekilde yapacağız. Daha önceki çalışmalarımızı da bu şekilde yaptık. Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah. Van’ın eğitiminden sporuna, sosyal politikalarından sağlığına, kültürüne, turizmine, iletişimine, ulaşımına, enerjisine, ticaretinden ormanlarına, köy altyapılarının geliştirilmesine, şehrin geleceğe hazırlanmasına, kadınından erkeğine, yaşlısından gencine, toplumun bütün kesimlerine, bütün parçalarına hep beraber dokunarak şehre değer üretmeye çalışacağız. Değer üreten insanları değerli kılacağız. Benim temel yönetim felsefem; Hazreti Mevlana diyor ya ‘Dışarda biri üşürse ısınamam’ yani bir sıkıntı, problem varsa o bizi ilgilendirir.” şeklinde konuştu.

 

 

“Yorulmak ve bezginlik yok”

Şehrin geleceğe hazırlanmasına da katkı sağlayacaklarını belirten Vali Balcı, “Çünkü bu görev emanet görev. Dedik ya devletimiz bize takdir etmiş. Devletin gerçek sahibi millettir. Zaten bu, milletimizin bize emanet görevidir. Emanet bilinciyle sahip çıkacağız. Bugün geldiğimiz gibi, yüzümüzün akıyla, görev ve hizmet bayrağını bir başka arkadaşımıza devredip başka bir yerde devlete, millete hizmet etmeye devam edeceğiz. İş yaparken bütün herkese eyvallahımız var. Katılımcılığı severim. Temel felsefemiz; asla yılmayacağız. Yorulmak ve bezginlik yok. ‘Beni ilgilendirmez’ diye bir şey de yok. Buradaki arkadaşlarımız son derece dinamik çalışkan insanlar. Aşkla, şevkle, canla, başla memleketi, milleti severek Vana Vanlı hemşerilerimizle değer üreteceğiz. Hayatı ve yaşamı kolaylaştıracağız. Şehrin geleceğe hazırlanmasına da katkı sağlayacağız. Allah bizi utandırmasın. Hepinize teşekkür ediyorum. Buradan bütün Vanlı hemşerilerimize selamlarımı hürmetlerimi sunuyorum. Hepsi bize hayır duası etsin. İşlerimiz kolaylaşsın. Hep beraber güzel işler yapalım.” diye konuştu.

 

Kendisini karşılayan Atatürk Anaokulu öğrencilerini makamında kabul eden Vali Balcı, minik öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Protokol üyeleriyle makamında kısa görüşme yapan Vali Balcı, Valilik binasında bulunan resmi kurumları ziyaret ederek personellerle tanıştı.  Vali Balcı, aynı zamanda Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevini de yürütecek.

 

 

 

 
Kaynak: YENİ DOĞU GAZETESİ

Editör: BAHAR TANRITANIR

Bu haber 491 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI