Hatay masaj salonu Antalya masaj salonu
Bugun..."BİREVİM" VAN'A ÖNEM VERİYOR

Müşterilerine ev ve otomobil sahibi olma imkanı sunan Birevim, Van'da iftar yemeği düzenledi.

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2019 09:49


 

YENİ DOĞU GAZETESİ: SEHER DEMİR / ÖZKAN ALTUNKAYNAK

 

Müşterilerine ev ve otomobil sahibi olma imkanı sunan Birevim, Van'da iftar yemeği düzenledi.

 

Düzenlenen iftar programına Birevim İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Mert, Van Şube Müdürü Serhan Kılıççı ve yöneticiler katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Veysel Mert, Bir Evim yöntemiyle ev sahibi olmayan kimsenin kalmayacağını söyledi. 2018 yılından itibaren Van'da faaliyetlere başladıklarını söyleyen Mert, "Van bizim için önemli bir lokasyon. Şöyle ki 1 milyon 150 bine yakın bir nüfusuyla, sosyoekonomik yapısıyla mülkiyet yapısıyla, bizim ilgimizi çeken önemli bir lokasyon." Dedi.

 

VAN’DA 10 KİŞİLİK EKİPLE HİZMET VERİLİYOR

 

Yaklaşık 3 yıldan bu yana Birevimde görev yaptığını belirten Veysel Mert, “2016 yılının nisan ayında İstanbul Üsküdar merkezli bir girişimle başladık. Van şubemize gelene kadar yaklaşık iki yılık bir süre geçti aradan, 2018 yılının Temmuz ayı itibariyle Van’daki faaliyetlerimize başladık. Van bizim için önemli bir lokasyon, şöyle ki 1 milyon 150 bine yakın bir nüfusuyla, sosyoekonomik yapısıyla mülkiyet yapısıyla, bizim ilgimizi çeken önemli bir lokasyon, biz bölgemizde genel olarak Doğu ve güneydoğu bölgelerimizde ciddi yatırımlar yaptık. Bu güne kadar şubeleşmeler gerçekleştirdik. Van’da bunlardan bir tanesi oldu. Gerek yöreden daha önce şubemizin olmadığı dönemde gelen yere akışımız, gerekse bizim az önceki verilere dayalı olarak yapmış olduğumuz çalışmalar gerekçesiyle Van’da var olmamız gerektiğine karar verdik. Van’daki faaliyetlerimize devam ediyor son derece merkezi bir lokasyondayız, on kişilik bir ekibimizle Van halkına hizmet vermekteyiz.” Dedi.

 

 

FAİZSİZ EV BİREVİMDE

 

Türkiye’de her kesin bir ev sahibi olması gerektiğini ifade eden Mert şunları söyledi: “Bizim bu girişime başlamadan önce tespitlerimiz vardı. Türkiye de bu gün yaklaşık 25 milyona yakın ailemiz var, son açıklanan TÜİK verilerine göre bu rakam 23 milyon750 bin civarında biz kayıt dışı verilerle beraber 25 milyon diye kabul ediyoruz, mülkiyet sahiplenme oranlarımız şu an son derece zayıf bunu da şöyle ifade edebiliriz, mülkiyet sahiplenme oranı yüzde 60, yüzde 40 bir ailemiz bir hane kitlemiz maalesef arzu edilen ev sahipliğine erişmiş değil, bunların bir kısmı yüzde 25 bir kısmı kiracı diye tanımlayabileceğimiz bir tanımda yaklaşık yüzde 12 kamu sektörünün lojman imkanıyla yaşamına devam ediyor, yüzde 13 gibi bir veri, bir aile yakının mülkiyetinde ikamet eden ve bir bedel ödemeyenlerden sonuç olarak yüzde 40 ‘a tekabül eden 10 milyon ailemiz kendi mülkünün sahibi değil bu tespitle yola başlarsak bir evimin varlık sebebini daha iyi anlamış oluruz.”

 

“YETERİNCE KONUT VAR EV SAHİBİ YOK”

 

10 milyon vatandaşın neden ev sahibi olamadığını masaya yatırdıklarını söyleyen Mert, “Türkiye yurt dışına, inşaat ve gayrimenkul ihraç edebilen bir ülke. 10 milyon insanın ev sahibi olamamasını sebebi yeteri kadar konut olamaması değil, onlara doğru çözüm önerilerinin sunulamamasından kaynaklı bir durum yani finansal olarak doğdu verilerle muhatap olduğunuzda il iş kiracılıktan kurtulmak olacaktır. Ev sahibi olmak için peşin para ve birikim gerekiyor, ikinci olarak banka kredileri ve artan faiz maliyetiyle son derecede faizli ve insanlar bu tercihi de tercih dışında bırakıyorlar. Geriye çokta fazla seçenek kalmıyor, insanlarımızın doğru çözüm ile muhatap olmamaları onları ev sahipliği yapmamakta ve buna doğru bir çözüm önerisi olarak bir evimi getirebiliriz.” İfadelerini kullandı.

 

NSANLAR BİREVİMLE EV SAHİBİ OLUYOR

 

İnsanlara rahatlıkla vade farkı ödemeden tamamen kendi tasarruflarıyla ev sahibi olabilecekleri bir çözüm önerdiklerini ifade eden Mert şu ifadeleri kullandı: “Gerek banka kredileri olsun, gerek satış, senet olsun, borca dayalı modeller olduğu için altından kalkılamaz. Bizim önerimiz insanımızın her şeyden önce tasarruf yapma alışkanlığı güçlenmeli çünkü gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelere göre ülkemizin tasarruf oranı son derece düşük olduğunu görüyoruz. Biz önce tasarruf etmeye alışır hale geleceğiz, tasarrufla sahibi olmaya ikna olacağız, sonrada bir evimin müşterilerine sunmuş olduğu birlikte tasarrufu muhteşemliğinden istifade edeceğiz. Herkes bireysel olarak tasarruf etmeyi tercih edebilir, kendi imkanıyla, bir banka hesabında, bir yastık altında birikim yapmayı tercih edebilir ama bu arzu edilen sonucu vermekte, fakat birlikte yapılan tasarruflar organize olmuş insanların birlikte yapmış olduğu tasarruflar neticeye çok daha hızlı taşıyor. 100 kişiyi bir araya getirmek suretiyle her ay bir kişinin ev sahibi olabileceğini söylüyoruz. 100 kişilik bir tasarruf programına giren, müşterimiz şunu biliyor ben en geç 30 ay içerisinde her ay yapacağım bin liralık tasarrufla ev sahibi olabilirim. Son derece kolay faiz ödemeyeceğim, vade farkı ödemeyeceğim, tamamıyla kendi birikimimle, arzu ettiğim evin sahibi olacağım ve bunun içinde 100 kişilik bir programla 30 aylık bir sürede amacıma ulaşmış olacağım. Faaliyetlerimize bu gerekçeyle başladık ve insanlarda bu yöntemi teveccühle karşıladı. İhtiyaçlarına yanıt verdiğini düşündü, kısa sürede bütün Türkiye’ye bu yöntemle 3 yılık sürede 74 şube bine yakın çalışanıyla faaliyet verir hale geldi. Bir evim yöntemiyle yaklaşık 50 bin ailemiz sözleşme imzalayıp kendilerine vaat edilen tarihlerde evlerinin sahibi olmaya devam ediyor.”
Kaynak: yenidoğu gazetesi

Editör: AYCAN DOĞMAZ

Bu haber 439 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BÖLGE Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI