istanbul escort

Bugun...TOÇ BİR-SEN’den kadro açıklaması

Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) Van Şubesi kamuda 4-B kapsamında sözleşmeli çalışan personellerin kadroya geçmesi için basın açıklaması yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 06-07-2019 13:54

TOÇ BİR-SEN’den kadro açıklaması

YENİ DOĞU GAZETESİ: ŞÜKRAN ÇAPRAZ - Tarım-Orman Çalışanları Birliği Sendikası (Toç Bir-Sen) Van Şubesi kamuda 4-B kapsamında sözleşmeli çalışan personellerin kadroya geçmesi için basın açıklaması yaptı.

 

Yapılan açıklamanın ardından Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) grubu bulunan siyasi parti grup başkanlarına “Mektup Gönderme Eylemi” yapıldı. Gurup adına açıklama yapan TOÇ Bir-Sen Van Şube Başkanı Ali Uçar, "Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen ve Sözleşmeli Personeli öz – üvey evlat diye ayrıştıran yasa teklifindeki adaletsizliğin biran önce düzeltilmesi noktasında sesimizi duyurmak için biraya geldik. Toç Bir-Sen İl ve Şube başkanlıklarımızca, 81 ilde eş zamanlı olarak milletvekillerimize mektup gönderiyor ve bir kez daha ‘hakkımız olanı istiyor, kadro mücadelemize destek bekliyoruz’ diye haykırıyoruz.” Dedi.

 

“ÇALIŞANLARIN MORAL VE MOTİVASYONU DÜŞECEKTİR”

 

Uçar, “Hatırlanacağı gibi geçtiğimiz günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sözleşmeli Personelin sözleşme sürelerinin 4+2’den 3+1’e düşürülmesine yönelik içinde pek çok eksikliğin ve eşitsizliğin dolu olduğu yasa kabul edildi. Sözleşmeli olarak görev yapan; öğretmen, sağlık çalışanı ve din görevlilerinden bir kısmına yönelik yapılan söz konusu iyileştirmede; diğer kamu kurumlarında ve unvanlarda görev yapan personelin yer almaması hiç kuşkusuz çalışma barışını derinden sarsacak, çalışanların moral ve motivasyonunu düşürecektir. Sorun çözmekten ziyade sorunları çoğaltıp çalışma barışını ve adaletini yerle bir eden bu düzenleme bu haliyle asla doğru değildir.” Diye belirtti.

 

“İLGİLİLERİ AKLISELİM DAVRANMAYA DAVET EDİYORUZ”

 

Yıllardır, ‘İş Güvencesi Kırmızı Çizgimiz’ diyerek her platformda kadrolu istihdamın hayati bir gereklilik olduğu bilinciyle sözleşmeli personellerin 4/A kadrosuna geçirilmesi için mücadele ettiklerini belirten Uçar, “Bugün bir de sözleşmeli personeli  bu düzenlemeyle kendi aralarında eşitsizce ayıran kanuni düzenleme hiç bir şekilde kabul edilemez. Bazı kamu çalışanlarını bu düzenlemeyle sevindirirken diğerlerine üvey evlat muamelesi yapılması toplumsal ve çalışma hayatındaki dengeyi bozmanın yanı sıra Anayasamızın temel eşitlik ilkesiyle de asla bağdaşmamaktadır. Biran önce sözleşmeliliği sona erdirecek ve ayrım yapmaksızın tüm sözleşmelileri kapsayacak şekilde, yeni bir adımın atılması için ilgilileri aklıselim davranmaya davet ediyoruz. Unutulmamalıdır ki düzenleme dışında kalan kamu görevlileri ayrıcalık değil sadece hakkı olanı talep etmektedir.” Şeklinde konuştu.

 

TBMM’YE MEKTUP GÖNDERİLDİ

 

Uçar son olarak şu ifadeleri kullandı: “Ayrıca, geçtiğimiz gün Meclis’teki Bazı Kanun ve KHK'larda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin görüşüldüğü Genel Kurulda. Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşlerin ‘Personel rejimine ilişkin farklı talepler olduğunu biliyoruz ve önümüzdeki dönemde AK Parti olarak bunları ilgili paydaşlar ve kurumlarla görüşerek kapsamlı bir şekilde ele alacağız.” sözlerinin de takipçisi olacağız.” Açıklamanın ardından üyeler PTT’ye giderek, TBMM de grubu bulunan siyasi parti grup başkanlarına mektup gönderdi.
Kaynak: Yeni Doğu Gazetesi

Editör: Yeni Doğu Gazetesi

Bu haber 569 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


sanalbasin.com üyesidir
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI