Bugun...VAN’DA İSTİHDAM ARTACAK!

Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Veysel Ürüm 14 Mayıs seçimleri öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

facebook-paylas
Tarih: 18-03-2023 13:52

VAN’DA İSTİHDAM ARTACAK!

Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Veysel Ürüm 14 Mayıs seçimleri öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Van'da yaptığı yatırımlarla istihdam ağını genişleterek işsizliğin minimum seviyeye düşmesi için çabalayan Van'ın sevilen iş insanlarından biri olan Veysel Ürüm Milletvekilliği adaylığıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. 

Orhan Olgun'un hazırlayıp sunduğu "EKSTRA GÜNDEM" Programı’nın bu haftaki konuğu, Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Veysel Ürüm oldu. Van'da gerçekleştirdiği yatırımlarla vatandaşların ekmek kapısı olan Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Veysel Ürüm, maddi imkanı yerinde olmayan vatandaşlara verdiği destekle de son zamanlarda isminden sık sık söz ettirmeye devam ediyor.  Başlayan seçim maratonuyla Milletvekili adayları ve aday adayları hız kesmeden çalışmalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Vatandaşların merakla beklediği ve Van'da milletvekili olarak görmek istediği Vefa Group Yönetim Kurulu Başkanı iş insanı Veysel Ürüm seçimle ilgili karar ve süreci Orhan Olgun'a anlattı. 

Van'da yapılan yatırımlarla ilgili Orhan Olgun ile World Türk ekranlarında fikir ve bilgi alışverişinde bulunan Ürüm, “Bizim önceliğimiz kendi ihtiyacımızı karşılamak olacak. Tabii çok büyük bir tesis kuracağız. Ülkenin yani Van'ın ihracat potansiyelini de arttıracak bir tesis olacak. Biliyorsunuz yani ham maddeyi biz yakın ülkelerden temin edip üretip Avrupa'ya satışını gerçekleştireceğiz. Yani üretim fazlası ürünlerimizin tamamını gerekli anlamda diğer Avrupa ülkelerine inşallah ihracatını başlatacağız. Burada Van için çok daha olumlu bir iş yapmış olacağız. Yani bizim yapacağımız üretim hem kendi ihtiyacımızı karşılayacak hem Van'ın ihracat anlamında belki atlamasına sebep olacak.”Dedi.


“ZENGİNLEŞTİRME TESİSİ KURULACAK”

Genç iş insanı Veysel Ürüm’ün yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Vefa Group, geçtiğimiz haftalarda Van’a bölgenin en büyük kömür işletme tesisini kazandırdı. Maden Ocağı’nda ayrıca zenginleştirme tesisinin kurulacağını ifade eden Ürüm, “Bizim maden ocağımızla alakalı zenginleştirme tesisi kuruyoruz. İnşallah bu yılın ikinci döneminin başında tesis kurulmuş olacak. Böyle bir doğal kaynağı ülkemize, bölgemize, insanımıza kazandırmak bizim çok mutluluk verici bir olaydır. Tabii bu yatırımı ülkemize, bölgemize, milletimize kazandırmak bizim için gerçekten gurur verici bir olay. Kömürümüzün kalitesi zaten yaptığımız çalışmalarla ortada. Gerçekten Türkiye'deki değerli kömür ocaklarının içerisinde biz bunu yaptığımız sonunda çalışmalarıyla ispatladık, gördük. Yine bununla ilgili de bir ARGE çalışması yaptık. Bütün bu yaptıklarımız bir çalışmanın sonucunda oluşan bir olgudur. İnşallah güzel şeyler yapacağız. Yapmaya da devam edeceğiz.” Dedi. 


“CİDDİ İŞ ALANI OLUŞTURACAĞIZ”


Doğduğu, büyüdüğü memleketi Van için oluşturulabilecek her türlü yatırımın çok önemli olacağını aktaran Ürüm, “Van bizim için önemlidir yani. Doğduğumuz, büyüdüğümüz memleketimizdir. Ne yaparsak yapalım asla pes etmeyeceğiz, geri durmayacağız. Her geçen gün elimizden ne geliyorsa onun kalkınması için istihdam oluşturmak için katma değer yaratmak için canla başla çalışacağız. İşimiz bu ya tabii burada hepimizin üzerine düşen büyük bir sorumluluk var. Yani herkes üzerinden sorumluluğu layıkıyla yerine getirirse ortada problem kalmaz. Yani iş adamı, iş adamlığı yapacak, siyasetçi, siyasetçiliğini yapacak, çalışan insanlar kendilerini geliştirecek. Yani herkes kendi işiyle alakalı, alanıyla alakalı, kendini geliştirdiği takdirde ortada bir sorun kalmaz.” İfadelerini kullandı.


“VANSPOR BİZİM İÇİN KIYMETLİDİR”


Vanspor FK ile ilgili önemli açıklamalarda da bulunan Ürüm, Vanspor bizim için kıymetlidir. Van halkı bizim için kıymetlidir. Bu yola girdik. Bütün ekip arkadaşlarımla beraber, bütün yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımla beraber gerçekten çok ciddi bir efor sarf ediyoruz. Geçen bahsettiğim gibi Vanspor küllerinden yeniden doğdu, maşallah çok da iyi gidiyoruz. Zaten bu hafta biliyorsunuz Diyarbakırspor ligden çekildiği için otomatik olarak üç puanı alacağız.” Şeklinde konuştu. 


ÜRÜM’DEN TOPLUMA ÇAĞRI!

Ekstra Gündem programında topluma çağrıda bulunan Ürüm, “Burada
iş adamlarının herkesin kendine göre bir sektörü var. Herkesin kendine göre bir iş alanı var. Toplum burada kendini bir kere geliştirdiğinde yeterli eğitimi aldığında zaten bir memleketi üç beş kişi yüceltmez, el birliğiyle yönetilir. Van'ın coğrafik yapısı bellidir. İklimi bellidir. Ne yetişeceği bellidir. Ne üretileceği bellidir. Bir tek belli olmayan maden rezerviyle alakalı, çeşitliyle alakalı durumdur. O da belli bir çalışmayla gün yüzüne çıkar. Burada toplum olarak herkes belli şeylerden ödün vererek başarıya ulaşabilir. Yani biz toplum olarak bunu yüceltebiliriz.” Dedi.


MİLLETVEKİLİ OLACAK MI?


‘Milletvekili olsaydım’ cümlesiyle vekilliğe yeşil ışık yakan Ürüm, “Ben milletvekili olsaydım, yapacağımı yapardım. Siyaset uzun soluklu bir konudur. Yani biz bununla ilgili bir çalışmayı yaptık, sonuçlandırdık da çalışmamızı. Gerçekten hem işte sosyoekonomik anlamda, kültürel anlamda turizm, sanayi işte madencilik çok kapsamlı bir çalışma yaptık. Para varsa sorun yok, paranın olması için de işte canla başla mücadele verilmesi lazım.” Cümlelerini kullandı.
Kaynak: YENİDOĞU GAZETESİ

Editör: EMRAH DEMİR

Bu haber 176 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Van Milletvekili Olarak Kimi Görmek İstersiniz!


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI