Bugun...Vanspor Holding, Vanspor Yönetimine Talip

Vanspor Holding, Vanspor kongresinde yönetime aday olacaklarını açıkladı.

facebook-paylas
Tarih: 27-07-2021 11:09

Vanspor Holding, Vanspor Yönetimine Talip

YENİ DOĞU GAZETESİ-HABER MERKEZİ

 

Vanspor Holding, Vanspor kongresinde yönetime aday olacaklarını açıkladı.

 

Vanspor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Lenk tarafından yapılan yazılı açıklamada Lenk, “Vanspor'u yok ettirmeyeceğiz, taraftarımızı yok saymayacağız kulübün kapısına kilit vurdurmayacağız.” İfadelerini kullandı.

 

Geçtiğimiz Pazar günü kongresi yeterli çoğunluk sağlanamadığı ve aday çıkmadığı için ertelenen Vanspor Kongresi 1 Ağustos Pazar gününe ertelendi. Yapılacak kongre öncesi Vanspor Holding yönetimi adaylığını açıkladı. Herhangi bir aday çıkmaması durumunda kulüp fesih edilecekti.

 

 

Vanspor Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetimi adına yazılı bir açıklama yayınlayan Turgut Lenk, şu ifadeleri kullandı:

 

25.07.2021 Pazar Günü  vanda yapılan vanspor kulübü kongresinde  kulüp yönetimine  aday çıkmayarak bir hafta sonraya 01.08. 2021 tarihine ertelenmiş bu durumu,  Denetim Kurulu Başkanı” Sayın Özer Polater yaptığı konuşmada  dernekler tüzüğü ve işlenen yasal süreci anlatmış, başkan ve aday çıkmasa bile Vanspor kayyuma gitmeyeceğini  ifade etmiştir. Ve.. 01.08.2021 Pazar günü adaylar çıkmadığı takdirde Vanspor Futbol Kulübü Derneği fesih olacaktır, kapanacaktır “diye kamu oyuna açıklamıştır.

Bizlerde Vanspor Holding Yönetim Kurulu Olarak aldığımız kararla ;  Van’ı Vanspor’u Vanspor  taraftarını yok etmeyeceğiz . Biz yönetim olarak, bırakın elimizi  taşın altına koymayı Vanımız, Vansporumuz ve de Vanspor taraftarlarımız için tüm kafamızı taşın altına koyuyoruz. Zira, 25.07..2021 Pazar günü yapılan kongrede   Van'ımızın iş insanları  ileri gelen sivil toplum örgütleri sahip çıkmadılar ve  kimse aday olmadı.Bu durum Bir van sevdalısı olarak ,beni, yönetimimi derinde üzmüş mevcut durum bizleri yaralamıştır.Koskoca Van’da, 1300 bin nüfusa sahip  kentimizde tek takımımıza sahip çıkan olmamıştır. Vanspor Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Lenk olarak, tüm riskleri üstlenerek Canlı yayınlarda Vanspor’u borçları ile birlikte Vanspor Holdinge devir edilmesi için açıklamada bulundum. Şahıs olarak aday olmayacağımızı söylemiştik. Oysaki dernekler masasının içeriği ve de yasal işleyişini, süreci Denetim Kurulu Başkanı Sayın Özer Polater açıkladı.

 

01.08.2021 Pazar günü son kongrenin,  Vanspor için, son fırsat   olduğunu aday çıkmaması durumunda Vanspor kulübü derneğin fesih edileceğini ve Vansporun kapanacağını kayyuma geçmeyeceğini söyledi. Taraflatarlarımız  takımsız kalacaktır dedi. Bizde Vaspor Holding Yönetim Kurulu Kararı  ile kongrede aday olacağımızı siz basın mensupları aracılığı ile ilan etmekteyiz. Adaylığımızın gerekçesi Van ,Vanspor ve  taraftarı yok olmasın. Amacıyla aday olacağımızı bildiriyoruz.

Aday  olacak yönetim kurulumuz, üyeliğimizi  ve  üyeliklerimizi  gerçekleştireceğiz. Vanspor Futbol Kulübü  yönetimine aday  olacağımızı tüm kamu oyu ile paylaşıyoruz.

 

01.08.2021 günü delegelerimiz bizi tercih eder, seçer iseler, Allah Nasip etiği takdirde yönetimimiz kazandıktan sonra Başkan ve Yönetim alacağı karar ile vanspor futbol kulübünün resmi borçları ile Vanspor honding bünyesine devrini yapacağımızı  bildirir. Amaç ve projelerimizi herkesin bilmesini isteyerek tüm kamuoyu tarafından bilinmesini arz ederiz.

Günümüzde dernekler ile futbol kulüpleri  çok büyük sıkıntı yaşamakta olup, borçlarla ilgili  kulüp başkanı, yönetimi ve geçmiş yönetimler ,  hukuki yönden sorumlu olması ciddi problemlere neden olmaktadır. Ancak, Vanspor futbol kulübünü  Vanspor Holdinge devir yaptığımızda tamamen maddi manevi sorumluluğu Holdingte, bizlerde olacaktır. Devir edildiği taktirde hiç kimse ya da kurum kuruluş sorumlu olmayacak, maddi manevi sorumlu Vanspor holding yönetim kurulu Başkanı Turgut Lenk ve yönetimi olacaktır.

Vanspor holding olarak Bu güne kadar  Vanspor’a’ emeği geçmiş, eski yöneticiler başta olmak üzere  yönetim kurulu başkanları ve yönetimleri ve  3 yıldır  Başkan Sayın  Servet Yenitürk ve yönetimi , maddi manevi çok büyük emekleri olmuştur. Emeklerinden dolayı Vanspor holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Lenk ve Yönetim Kurulu adına sevgi, saygı minnetlerimizi sunuyoruz.

 Bizler manevi olarak 01.08.2021 Pazar günü Van'ımızın güzide basın mensupları Van’ımızın İş insanları ,Sivil toplum kuruluşları ve de Vanspor'u muzun  emektar fedakar, cefakar taraftarlarımızın manevi olarak desteklerini bekliyoruz. Van’ımızın tüm milletvekilleri, partilerimizin il ve  ilçe başkanlarının ve de tüm Van halkının  ve milletimizin manevi desteklerini bekliyoruz.

Pazar günü desteklerinizle Vanspor'un kurtuluşunu sevinçle yaşayacağımızdan kuşkunuz olmasın.
Kaynak: haber merkezi

Editör: Aycan Altınal

Bu haber 5224 defa okunmuştur.


Etiketler :

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER BÖLGE Haberleri

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI YUKARI