Bugun...


Orhan Olgun

facebook-paylas
GELiN HELE BiR TOPLANAK AZ KONUŞAK
Tarih: 08-08-2022 09:39:00 Güncelleme: 08-08-2022 09:39:00


Hadi gözünüz aydın televizyonu kapattık. Sosyal medya paylaşımımın ardından onlarca telefon aldım herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Olmayınca olmuyor... Bu işlerde samimiyet çok önemli. Düşünün 10 defa bu ilin Van Organize ve Sanayi Bölgesi başkanına gidip destek istedik reklam istedik vermediler. Koskoca OSB yönetimi 5 defa toplandı sonunda şehrin  televizyonuna 5 bin TL destek vereceklerini bana bildirdiler. Hiçbir Vanlı iş adamından destek alamadık. Düşünün AK Partili MKYK Üyesi bir firmanın ailesi akşama kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden kanallara reklam verdi. 10 defa istedik reklam alamadık ve bu aile üstelik Vanlı varın siz düşünün. Artık gerçekten bu konulara girmek istemiyorum hakkımızda hayırlısı. Kaybeden Van oldu.
Aslında konuşulması gerekenlerin başında Vanspor ve Kanal65 gibi değerlere sahip çıkamamak veya bu geri kalmışlığın sebebini sorgulamak gerekiyor. Niye bir adım ileri gidemiyoruz ? Van her anlamda geride kalmış kocaman bir şehir. Bizimkilere sorsan asla kabul etmezler. Nedense ülkenin en başarılı yöneticileri bizde.

Van Organize ve Sanayi Bölgesinde 130 fabrikadan 40'a yakını kapısına kilit vurdu, 20'ye yakın firma çağrı merkezi veya tekstil alanına dönüştü ve birçok firma kilit vurmak noktasında ama  bizim OSB başkanına şimdi sorsan kendini Türkiye'nin en başarılı başkanı ilan edecektir.
Van'da hergün onlarca sanayici kapısına kilit vuruyor, şirketler batıyor, şirketler finansmanda erişime binbir zorlukla karşı karşıya kalıyor tacir batıyor ama bizim Ticaret Odası başkanına sorsan kendini ülkenin en başarılı oda başkanı ilan edecektir. Hatta kaç defa da ilan etti.
2016'da yapımına başlanan Malatya-Elazığ Çevre Yolu bitti. 2018 yılında inşaasına başlanan Bitlis-Tatvan Çevre Yolu'nun artık son noktasına gelinirken Van Çevre Yolu 10 yıldır bitirilemedi bununla beraber onlarca mağdur yarattı. Ama AK Parti milletvekili Osman Nuri Gülaçar'a sorsan kendini ülkenin en başarılı milletvekili ilan edecektir.

Van'ın yarısı b.k kokuyor, sözde otogarımız var en küçük ilçenin otogarı bizden daha iyi, İranlı turistler şehrin güneyinden ilimize girerken adeta burunlarını tuta tuta giriyor ama sorsan en başarılı yerel yönetici bizde.
Van Gölü'nün tüm sahilleri peşkeş çekiliyor, güzelim sahiller kaçak villarla zenginlere peşkeş çekiliyor, sorsan Türkiyenin en başarılı ilçe belediye başkanı bizim ilçe belediye başkanı.

Gevaş, ah Gevaş! Sahili, yeşilliği, Artos'u ile Gevaş. Turizm ilçesi bir şehrin sahilin hemen sıfırında sizce ne olmalı? Sizi duyar gibiyim : Otel olmalı, eğlence merkezi olmalı değil mi ? Ne mi var? Tekstil fabrikası ve bims imalatı. Başkana sorsan kendini en başarılı belediye başkanı ilan edecektir.
Bu şehirde onlarca iş insanı tehdit edildiği için sermayesini alıp il dışına kaçtı, bu ilin siyasileri il başkanları bakakalıp durdular. Şimdi siyasi il başkanlarına, milletvekillerine sorsan bizim üstümüze siyasetçi yoktur diyeceklerdir.
Sermayesi milyonları bulan yüzlerce iş adamı sayarım bu şehirde. Birçoğu bu şehirden kazandı, bu şehrin zenginleri. Bu şehirde büyüdüler.
Vanspor her yıl ortada kalıyor. Van'dan sahiplenen olmuyor, Van'dan zengin olan Vanın ekmeğini yiyen iş adamı bakakalıyor, üç maymunu oynuyor her dönem Van dışında yaşayan buradan kazanmamış buradan zengin olmamış, burada yaşamayan bir Vanlı işadamı gelip takıma sahip çıkıyor. Sorsan burada yaşayan Van'ın en vefalı, en sevdalısı iş adamlarına kendilerinde daha başarılı ve vefalı birini bulamazlar.Bu yazı 1839 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI