Bugun...


Orhan Olgun

facebook-paylas
SAYIN SÜLEYMAN SOYLU;
Tarih: 13-03-2023 16:44:00 Güncelleme: 23-03-2023 16:31:00


Sayın Bakan bu yazı size ulaşır mı, bu yazıyı okur musunuz, bilmem… Ama sizin de büyük destek verdiğiniz Vanspor Futbol Kulübü, son zamanlarda doludizgin gidiyor. Şuan itibari ile ligin 2’inci sırasında ve şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yoğunluğunuzdan takip edemeyebilirsiniz belki takımı, ben size azıcık anlatayım; Vanspor yıllar sonra büyük bir başarı elde etti.

HDP'lisi, AK Parti’lisi, CHP'lisi, sağcısı, solcusu tüm şehir kenetlenmiş takım 10- 15 bin taraftara oynuyor. 12 haftadır yenilgi yüzü görmedi, kimse bileğini bükemiyor. 20 sene sonra hepimizde bir şampiyonluk umudu var, takım inançlı, şehir inançlı...

 

Sayın Bakan, hani Van'da bir otelde düzenlenen  Vanspor'a destek gecesine katılmış, Vanspor için mikrofunu elinize almış, işadamları başta olmak üzere; STK başkanlarından, siyasilerden,  sizin ve kamuoyunun önünde destek istemiştiniz. Bilmem, hatırlar mısınız? Sayın bakan, o gece sizin ve kamuoyunun önünde Vanspor'a destek sözü  veren birçok kişi sözünde durmadı. O gece yanınızda şov yaptılar ama sözlerinde durmadılar. Vanpor Kulüp Başkanı Ferhat Kıyak kendisi söylüyor, kendisi figan feryat ediyor. Mesela o gün huzurunuzda 500 bin destek sözü veren Van TSO Başkanı Necdet Takva sözünde durmamış, başkanın telefonlarına bile bakmıyor, birer maaşını Vanspor'a vereceğini söyleyen Van vekillerimiz sözlerinde durmadı. 250 bin destek sözü veren başka bir işadamı sözünde durmadı. Artık kimseyi deşifre etmek istemiyorum. Sözünde durmayanların  listesi kulüp başkanında var. 

 

Sayın Bakan,  Vanspor 20 yıl sonra Süper Lig’e kitlenmiş, şehrin serdengeçtileri, taraftarı, fakiri, yoksulu, marabası, asgari ücretlisi bir bütün olmuş, bu armanın peşinde koşuyor. Maalesef ama maalesef bu şehrin iş insanları, siyasileri, bürokratları takıma sahip çıkmıyor. İnanın Sayın Bakan, 164 fabrikanın yer aldığı Van OSB Başkanı Mehmet Aslan, bugüne kadar takıma  tek kuruş para vermemiş, bir gün maça gelmemiştir. Van’ın en zengin iş adamının helva ve reçel fabrikası var. 2 defa Vanspor’a kahvaltılık için  malzeme istedik. Her seferinde ret cevabı verdi. Bu ilin esnaf odası başkanı bir gün olsun maça gelmedi. Başkanın telefonlarına cevap vermiyor. Vanspor yalnız, yapayalnız…

Başkan Kıyak her defasında bas bas bağırıyor; ‘Bu takıma sahip çıkın!’ Sahip çıkan yok. Sayın Bakan kimse sahip çıkmıyor. Vanspor yıllar sonra Van’da yaşayan bir buçuk milyon Vanlının, Van dışında yaşayan 2 milyon Vanlının umudu. Bu şehir Vanspor ile kalkıp Vanspor ile yatırıyor. Başkan Kıyak ve üç beş yönetici olmazsa Vanspor'a sahip çıkan yok. Veysel Ürün, Zahir Kandaşoğlu dışında Vanspor'a ciddi anlamda destek veren olmadı. Bu takıma sahip çıkmak hepimizin görevi. Vanspor sadece bir takım değil Vanspor bir bütünlüğün eseridir. Sayın Bakan Vanspor'a sahip çıkın!Bu yazı 1949 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Van Milletvekili Olarak Kimi Görmek İstersiniz!


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI