Bugun...


Orhan Olgun

facebook-paylas
VANLILAR BUNU UNUTMAZ
Tarih: 26-07-2021 19:23:00 Güncelleme: 26-07-2021 19:30:00


Açıkçası aylar öncesi bu takımın artık Vanspor değil de Servetspor olduğunu yazdığımızda kulüp başkanı Servet Yenitürk ve çetesi tarafından saldırıya uğramıştım. Şeffaf olmadığı konusunda haberler yazarken bundan en çok Vanlı iş insanlarının rahatsız olduğunu, destek vermek istediği halde yönetimin şeffaf olmadığını ifade ederek destek vermekten vaz geçen onlarca iş insanı ile muhabbettim olduğumu ifade etmiştim.


Yapılan transferlerde, harcanan paralardan Servet Yenitürk ve muhasebecisi hariç kimsenin haberi bile yoktu.Batuhan kaç paraya alındı, kaç para ödendi kimsenin haberi bile yoktu.Vanspor'un hocası Hasan Erkin Şimşir bile İstanbul'da takımın başında gönderilirken yönetim kurulu üyeleri bile  bu olayı basından duymuştu.Üç beş menajerin yönlendirmesi ile iş yapan, takım yöneten Servet beyin ''ben parayı veririm benim borum öter'' anlayışı en çok ona zarar verirken onun yanındaymış gibi gözüküp yanlış yönlendiren bazı yöneticiler ise,menfi çıkarlarının dışında katkıları olmadı.Yerel medya ve futbol gündeminin çığlıklarına sesiz kalan Servet Yenitürk, kendi bildiğini okumaya devam ettikçe kendisine, ailesine ve Vanspor'a zarar verdiğinin farkında bile değildi. Samimi olmak gerekirse Yenitürk, Vanspo'ra çok emek verdi ve bence başarılı işlerde yaptı. Zaman verdi,para verdi ancak ne yaptıysa taraftarın gönlünü feth edemedi. En ufak yenilgide ve başarısızlıkta taraftar basıyordu küfürü.Bunca emek, bunca çabaya rağmen hala insanlar bana neden küfür ediyorun muhasebesini yapacağına,insanlara şerefsizler,hasiyetsizler diye karşılık verince işin nereye gideceğini hesaplayamadı.


Takımı belediyeden alırken borçsuz aldı.Bir yıl sonra borcu 5 milyon,ikinci yılda ise borcun 10 milyon olduğunu ifade eden Yenitürk,şimdi ise 20 milyondan söz ediyor.
Geçtiğimiz gün basın açıklaması yapıyor.Hayretler içinde izledim.Daha önce aday olmayacağını beyan eden Yenitürk,bu kararından vazgeçtiğini, güçlü bir yönetimle takımı tekrar takıma talip olduğunu ve bu yönde çalışma yaptığını ifade ediyordu.Ancak gel görkü Yenitürk, Zahir Kandaşoğlu'nun, ''Servet Yenitürk bu takımı bitirmeye çalışıyor'' ifadesinin ardından verin benim topumu ben oynamaktan tekrar vazgeçtim istifa ediyorum dedi.Yani düşünün İstanbul,Ankara ve Van'dan da birçok iş insanın katılacağı güçlü bir yönetim oluşturacaksın Zahir Kandaşoğlu'nun açıklamasından sonra istifa edeceksin.


Servet Beyin Vanspor'a bunu yapma hakkı yok.Vanlılara bunu yapma hakkı yok.Bir dernek olsada Servet beyin derneği olsada ismi Vanspor olan bir takıma bunu yapma hakkı yok.Bir taraftan takıma talip oldu diye yöneticini disiplin kurulu kararı ile ihraç edeceksin bir taraftan da takıma talip olan birinin telefonlarına cevap bile vermeyeceksin.
Yazık gerçekten de yazık. Bu takımı ortada bırakıp gitmek, ben yokum demek  kendinize ve Vanlılara ihanettir. Bu takımı ortada bırakmak olmaz.


Bir sözüm de Sayın Kandaşoğlu'na. Her 10 günde bir Vanspor ile ilgili açıklama yapma gereğini kendinde bulan,Vanın en zengin işadamı hani nerdesin?Hani niye sesiniz çıkmıyor?Yenitürk bu takımı bitirmeye çalışıyorsa gelip engel olsanıza. Paranız var, Vanspor hakkında açıklamalarınız var hani nerdesiniz?
Bu ilin siyasileri, iş insanları, sivil toplum örgütleri nerdesiniz? Bakın bu takım lig düşerse bunun hesabını Vanlılar sizden sorar.
 Bu yazı 1652 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
YUKARI