Başkan Adayı Arvas açıkladı: AK Parti'de Adaylar açıklanıyor

AK Parti'nin yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği eski Van Milletvekili Abdulahat Arvas, AK Parti ilçe Belediye Başkan Adaylarının hafta açıklanacağını belirterek “Vanlılara hizmet için yeniden yola çıktık” dedi.

Başkan Adayı Arvas açıkladı: AK Parti'de Adaylar açıklanıyor
Başkan Adayı Arvas açıkladı: AK Parti'de Adaylar açıklanıyor
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti'nin yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği eski Van Milletvekili Abdulahat Arvas, kentte düzenlenen programla karşılandı. Burada açıklamalarda bulunan Arvas, “Vanlılara hizmet için yeniden yola çıktık” dedi.


AK Parti'nin yerel seçimlerde Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği eski Van Milletvekili Abdulahat Arvas, kente büyük bir coşkuyla karşılandı. Sabah saatlerinde Van Ferit Melen Havalimanında sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri, partililer ve çok sayıda vatandaş tarafından karşılanan Arvas, beraberindeki AK Parti İl Başkanı Emre Güray, AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk ve Kayhan Türkmenoğlu ve teşkilat mensuplarıyla konvoy eşliğinde AK Parti Van İl Başkanlığı önüne geldi. Burada konuşma yapan AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, Türkçe, Kürtçe, Arapça ve Farsça olmak üzere 4 dilde vatandaşları selamladı ve konuşmasının son kısmını Kürtçe yaptı. 2004 yılından bu yana hizmete susayan kent için yola çıktıklarını belirten Arvas, bu seçimlerde halkı AK Parti belediyeciliği ile buluşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Başkan Adayı Arvas açıkladı: AK Parti'de Adaylar açıklanıyor

“VANLILARA YENİDEN HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK”

AK Parti'nin Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan eski Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Vanlılara hitap ederek, şehre olan sevgisini ve hizmet anlayışını dile getirdi. Arvas, düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, "Bu şehre gönül vermiş, bu şehrin taşında toprağında emeği olan, şehrine sevdalı kıymetli vefakâr, cefakâr, kadirşinas, asil hemşerilerim; Sizlere hizmet etmek üzere yeniden yola çıktım. Halkımızın önerisiyle, her kademede görev alan değerli teşkilatımızın bütün mensuplarına, genel başkan yardımcılarımıza, koordinatörlerimize, bizleri önerenlere ve bu görevi bana layık gören Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız, davamızın lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a en kalbi şükranlarımı sunarım. Yıllardır sizlere hizmet etmeyi, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeyi bir görev olarak bildim. Yüce Rabbim bizleri kendisine ve halkımıza karşı mahcup etmesin." Dedi.

“HİZMETE SUSAYAN ŞEHRİ, AK BELEDİYECİLİKLE BULUŞTURACAĞIZ”

AK Parti'nin Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterilen eski Van Milletvekili Abdulahat Arvas, kentte düzenlenen bir programda yaptığı konuşmada, şehrin gelişimi için güçlü bir irade ve birlik çağrısında bulundu. Arvas, "Yine ve yeniden kutlu bir yola çıkıyoruz. 2004 yılından bu yana hizmete susayan şehrimizi sizlerle beraber AK Parti belediyeciliği ile buluşturmak istiyoruz. Şehrin gelişmesi, kalkınması, istikrarı, huzurlu yaşanabilir bir kent olması yerel yönetimlerden başlar. Güçlü iktidar, güçlü yerel yönetimle şehrimiz mega projelerle hak ettiği konuma kavuşacaktır. Biliyorum ki siz kıymetli Vanlı kardeşlerim de şehriniz için aynı hissiyatı ve hasreti yıllardır taşıyorsunuz. O yüzden gelin hep birlikte, bir kez daha şehrimizi birlikte yönetelim. Artık zaman tamam, çok çektik, yeter! İhlas, gayret, samimiyetle tamam dersen, bu iş Allah’ın izniyle olacaktır. Biz hazırız ve kararlıyız, ama siz olmadan olmaz. Haydi bismillah, hep beraber güçlü bir iradeyle. Çocuklarımız için, gençlerimiz için, annelerimiz için, bacılarımız için, yaşlılarımız için bu şehri yeniden inşa, ihya ve kalkındıralım. Hak ettiği hizmetler süratli bir şekilde gelsin” ifadelerini kullandı.Başkan Adayı Arvas açıkladı: AK Parti'de Adaylar açıklanıyor

“BU YOLDAN GERİ DÖNMEYECEĞİZ”
Şehre, insana, hizmet aşkına olan sevdanın hiçbir zaman azalmadığını dile getiren Arvas, “Hizmet aşkımız hiçbir zaman azalmadı, aksine gün geçtikçe daha da çok arttı. Çünkü biz Allah rızası için yola çıktık. Niyet hayır akıbet hayır. İhlas Samimiyet gayret Sefer bizden takdir rabbimizdendir. En hayırlınız halkına hizmet edendir hayra anahtar şerre kilit olmak asli görevimizdir Bu yoldan asla geri dönmeyeceğiz. Yanlışa, hileye, yalana harama bulaşmadık, bulaşmayacağız. Aldatmadık aldanmayacağız da. Davamız hak, yolumuz ak alnımız paktır. Beytülmal bekçi, projelerin mimarı şehrül emin olacağız. Herkesin hakkını hukukunu koruyacağız Adaleti hâkim kılacağız. Kardeşlik hukukunu, birliğimizi yeniden daha güçlü bir biçimde tesis edeceğiz. Şehir ahlakını ve Sosyal barışı inşa edeceğiz. Hiç kimsenin aramıza girmesine izin vermeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız. Saygıda kusur etmeyeceğiz Ayrım yapmadık, yapmayacağız. Bir olacağız, birlik olacağız, şehrimize, insanımıza sahip çıkacağız. Hiç kimseyi geride bırakmayacağız, hak ettiği belediyecilik hizmetinden mahrum bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

“ŞEHRİ BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU?”

Arvas, şehre olan hakimiyetini ve gelecek vizyonunu ortaya koyarak, şehrin her noktasını çok iyi bildiğini ifade etti. Arvas, "Her ilçemizi, her köyümüzü, her mahallemizi biliyorum. Şehrimi biliyorum ve çok da seviyorum, yabancısı değilim meclisi de, bakanlıkları da, Ankara’yı da iyi biliyorum. Bütün sorunların farkındayım. Hamdolsun çözüm yollarını da biliyorum. İşi ehline bilene tevdi etmek milletimizin yararına, şehrimizin kalkınmasına vesile olacaktır. Şehrin sorunlarını bilen biriyle ve sorunları bilmeyen, şehri tanımayan yabancıyla bir olur mu?" dedi.

“PROJELERLE SORUNLARA SON VERECEĞİZ”

Geçmişte olduğu gibi projeleriyle sorunları çözeceklerini belirten Arvas, deneyimli ve uzman bir ekiple Van için çalışacaklarını söyledi. Projelerini kamuoyuna sunacakları toplantıya değinen Arvas, şunları ekledi:
"Emin, liyakat ve meşveret ehli ekibimizle alanında ihtisas sahibi ilim ve bilim insanlarıyla, teknik bir kadroyla yakın bir zamanda yapacağımız toplantıyla hazırladığımız projelerimizi kamuoyuna ve sizlere takdim edeceğiz. Van’ımızı şahlandıracak, insan yaşam merkezli, imar, altyapı, ulaşım, kırsal kalkınma, turizm, sanayi, ticaret, kültür ve sanat, spor, çevre birçok projeyle başta olmak üzere her alanda projeler hazırladık. Şehrimizi her alanda geliştireceğiz, kalkındıracağız. Yaşanabilir, kaliteli huzurlu, refah düzeyi yüksek, herkesin kendini güvende hissettiği bir şehri yeniden imar inşa ve ihya edeceğiz. Tabandan tavana bütün seslere kulak vereceğiz. Sizin sesiniz, sizin vicdanınız olacağız. Biz yabancı değil sizdeniz. Şehrimizi bütün değerleriyle yeniden buluşturacağız. Yerinde saymanın problem çıkarmanın zamanı değil milletimizin öngörüsü ve feraseti artık buna izin vermeyecektir.”Başkan Adayı Arvas açıkladı: AK Parti'de Adaylar açıklanıyor

ARVAS’TAN BİRLİK VE BERABERLİK ÇAĞRISI

Arvas, Vanlılara seslenerek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Arvas'ın açıklamaları şu şekilde:
“Çocuklarımıza olan borcumuzu ödemek için, gelin hep birlikte canla başla çalışalım. Bu şehre olan sevdamızı bir kez daha gösterelim. İnşallah 13 ilçe belediyesiyle beraber seçimi kazanalım. 1 Nisan sabahı güneşli bir güne hep beraber uyanalım. Devletimiz güçlüdür Devlet millet kaynaşmasını beraber başlatalım aradaki bariyeri kaldıralım bizleri biz yapan değerlerimize yapışalım hep beraber doğru istikamette yürüyelim başarmak elimizde Belediyemize olan hasretimiz son bulsun. Yapacak çok işimiz var. Memleketimiz ile ilgili önümüzde bir fırsat var. Bu fırsatı kaçırmamak veya bit beş yıl daha ertelememek için önümüzdeki günleri verimli değerlendireceğiz. Hep beraber kazanacağız. İnancımız kavidir. Bu seçim benlik senlik davası değil, memleket meselesidir. Şimdiden yapacağınız çalışma, gayret ve destekleriniz için sizlere her birinize ayrı ayrı sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Cumhur ittifakımıza destek ve teveccühlerinden ötürü teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

“2009 YILINDAKİ EMANETİ GERİ ALACAĞIZ”

Programda konuşan AK Parti Van İl Başkanı Emre Güray ise, sözlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamıyla başladı. Sandıklara sahip çıkacaklarını ve yerel seçimlerde iddialı olduklarını söyleyen Güray, “Bugün sizlere başta Sayın Cumhurbaşkanımızın evvela selamını sonra da emanetini getirdik. Allah’ın izniyle Cumhurbaşkanımızın emanetine tüm teşkilatlar olarak bilfiil 31 Mart 2024 gecesi sandık sonuçları bitene kadar sahip çıkacağız. Her zaman yanında olacağız, inanacağız, motivasyonumuz tam olacak. 2009 yılında bıraktığımız emaneti de inşallah geri alıp tekrardan Van Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti ile buluşturacağız. Kentimize yakışan yatırımları inşallah yerelde yapacağız. Allah heyecanımızı, inancımızı hiçbir zaman yitirmesin. Her daim teşkilatımız, belediye başkan adayımızla birliktedir” dedi.

“ABDULAHAT ARVAS İLE VAN'IN FETRET DEVRİ BİTECEK”

AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas’ı karşılama töreninde konuştu. Kayatürk, “Buranın tıklım tıklım dolu olduğunu Van'ın buraya taşındığını görünce bir ayrı mutlu olduk. Bir ayrı umut var, Allah'ın izniyle. Bu seçimin belli olduğu bir anı yaşıyoruz. Harika bir an, burada çok önemli bir işaret var. Birbirinden kıymetli belediye başkan aday adaylarımız büyükşehir için müracaat ettiler. Gerçekten özgeçmişlerine baktığımızda çok önemli profiller, çok önemli insanlar, Van'ın değerleri vardı, iş insanları vardı, bürokratlar vardı ve Van'ın evlatları vardı. Bunlar arasında yapılan araştırmalardan sonra, milletvekilimiz ve 20 yıldır AK Parti'de hizmet eden Van'ın iş insanı, siyasetçisi Abdulahat Arvas bey seçildi. Hiç kimse Abdullahat Arvas'ın Van'ı ihmal ettiğini söyleyemez. Başkale'ye gitmediğini, Saray'a gitmediğini, Bahçesaray'a gitmediğini, Erciş'e gitmediğini söyleyemez. Hiçbir köşesi kalmadı ki Abdullahat Arvas oranın derdiyle sıkıntısıyla, problemiyle tasasıyla ilgilenmedi diyemez. Biz Abdullahat Arvas Bey ile Allah'ın izniyle 2024'ten sonra Van'ın bu fetret devrine son vereceğiz." cümlelerini kullandı.
“AK PARTİ TEŞKİLATI VAN’DA GÖREVE HAZIR VE COŞKULU"
AK Parti teşkilatının Van’da her daim hazır ve göreve yönelik bir kararlılıkla çalışmaya devam ettiğini belirten AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu ise, “AK Parti teşkilatı Van ilinde her daim hazır ve göreve yönelik bir kararlılıkla çalışmaya devam ediyor. Sloganların ötesine geçen teşkilat, artık saha çalışmalarına odaklanma kararı aldı. 2009 yılından bu yana devam eden bir hasret ve özlem var. AK Parti, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı kazanma hedefinde kararlı. Teşkilatlar, sahip oldukları 1.500 kişilik kadro ve 140 bin üye sayısıyla güçlü bir yapıya sahiptir. Van'ın tüm ilçeleriyle birlikte büyükşehirde hizmet verecek olan teşkilat, şehri en iyi bilen, sokaklarını, köylerini, mezralarını, caddelerini anlamış ve hissetmiş bireylere ihtiyaç duyuyor. Parti içindeki coşkulu kalabalığın, göreve susamış ve gönül vermiş bireylerden oluştuğunu ifade eden teşkilat üyeleri, şehre daha önce hizmet değil, kaos ortamı yaşatanları hatırlayarak, bu tarz bir dönemi bir daha yaşatmamak için kararlılıkla çalışacaklarını belirtiyorlar. Bu coşkulu ekip, artık sadece sloganlarla değil, saha çalışmalarıyla şehre hizmet edeceğine olan inancını dile getiriyor." dedi.
Öğle tanıtım toplantısı sonrası Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Arvas Uygulama otelinde tanıtım toplantısı düzenledi.
AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas da ilçe belediye başkan adaylarını ile yaptığı konuşmada, 13 ilçe belediye başkanı adayları ile ilgili görüşlerini almak için bugün günü kendilerini Ankara’ya çağırdıklarını söyledi

Arvas, ilçe adaylıkları ile ilgili şunları söyledi: “Biz de il başkanımızla beraber gittik, teşkilatımızın çalışmalarını yaptığını belirterek bir ricada bulunduk. Benim defterimde bazı ilçelerle ilgili bilgi var ancak 13 ilçenin hepsi için bilgim yok. Son bir kez ilçelerimize soralım, adaylarımız kimi aday gösteriyorsa bu şekilde bir çalışmamız olsun. Biz kazanmak istiyoruz. Ben eğer bir ismi söylersem veya bir ismi dayatırsam anketlerde ve genel merkezin çalışmalarında bu isim çıkmazsa, ben bu vebali ve mesuliyeti kabul etmek istemiyorum. Hakikaten kazanmak istiyoruz. İnşallah 13 ilçede adaylık kime nasip olursa onunla yol yürüyeceğiz ve inşallah kazanacağız. Süreç devam ediyor. Şuan adaylar arasında çok detaylı bir araştırma yapılıyor. Bizim amacımız memleketimize hizmet etmek. Van 20 yıla yakındır AK Parti belediyeciliği ile buluşamadı. Bizden çok daha geri olan iller AK Parti belediyeciliği ile buluştukları zaman ilerlediler. Mesela Bitlis ve Bingöl belediyecilik anlamında bizden çok ileridedir. Oysa Van büyükşehirdir. Van’ın Diyarbakır, Gaziantep, Adana ve Kayseri ile yarışması gerekirdi.”

“SİZİNLE VAN’I ALALIM VE VAN’I UÇURALIM”

Yerel yönetimlerin şehrin kalkınma lokomotifi olduğuna dikkat çeken Arvas, “İcracı ve yatırımcıdır. Ankara ile barışık olmayan, Ankara’yı bilmeyen, bakanlarla çatışan bir adayı seçerseniz, istemeyi reddeder, halkı cezalandırır, şehri cezalandırır. Biz bunu yaşadık. Cumhurbaşkanımız perşembe günü aradılar ve resmi olarak tevdi ettiler. Şunu söyledi,’ Size güveniyoruz, Van’ı seviyoruz. Sizinle Van’ı alalım ve Van’ı uçuralım’ Cumhurbaşkanımız hangi sözü vermişse fazlası ile yapmış eksik yapmamıştır. Madem bize böyle bir kredi açılmış. Biz o zaman şehrimizi hangisi ile daha iyi hizmet yaptırabiliriz? Diğer adaylarla ve partilerle işimiz yok. Ancak iktidar AK Parti’de, devlet AK Parti’de eğer biz yereli de AK Parti ile buluşturursak 3 tane güç elimize geçer ve inşallah istemeyi de biliriz, 5 yıl gittik mecliste tarifimizi de aldık. Bakanlılarda projelerin nasıl takip edildiğini de bildik ve 5 yıl içinde Van’a yaptığımız hizmetlerinde kaydını yaptık ve karnemizi halkımızın önüne koyduk.” dedi.

“İLÇE ADAYLARI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA BELLİ OLABİLİR”

AK Parti’nin Van’ın ilçelerde göstereceği adaylarla ilgili konuşan Arvas, “İlçe Belediye 13 ilçe belediye başkanları ile ilgili başkan yardımcılarımız çalışmalarını bitirirlerse önümüzdeki hafta gelip Van’da ilan edecekler. O zaman tekrar inşallah hangi kardeşimize nasip olduysa, nasıl bugün birlik beraberliğimizi bir organda AK Parti ailesi olarak ifade ediyorsak o gün de etrafında bulunalım, ilçelerimizi kazanalım. Hep beraber şehrimizi ayağa kaldıralım. Allah yardımcınız olsun. Çıkmış olduğunuz yolda hangisi hayırlı ise onu nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Teşkilatlarla Buluşma Yemeği’ne Abdulahat Arvas ve Emre Güray’ın yanı sıra AK Parti Van Milletvekilleri Burhan Kayatürk ve Kayhan Türkmenoğlu, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Zahir Soğanda, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, Gençlik Kolları Başkanı Muhammmed Çalağan, AK Parti ilçe belediye Başkanları, İlçe belediye başkan aday adayları ve parti teşkilatı da katıldı.

29 Oca 2024 - 15:19 - Van Haber

Mahreç  Hikmet Pülat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Doğu Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Doğu Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Doğu Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Doğu Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.