T.C. Erciş 2. Asliye Hukuk Mahkemesinden İlan

T.C. ERCİŞ 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ(AİLE MAHKEMESİ SIFATIYLA)NDEN / BAŞKANLIĞINDANESAS NO : 2023/430 EsasDAVALI : YILMAZ ÇELEBİ Kızılören Mahallesi Y...

T.C. ERCİŞ 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ
(AİLE MAHKEMESİ SIFATIYLA)NDEN / BAŞKANLIĞINDAN
ESAS NO : 2023/430 Esas
DAVALI : YILMAZ ÇELEBİ Kızılören Mahallesi Yeni Mah. Kümeevleri SokakErciş/ VAN
Davacı tarafından aleyhinize açılan Boşanma (Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeni İle Boşanma (Çekişmeli)) davasının yapılan yargılamasında;

Mahkemenizce dava dilekçesinde belirtilen adresinize dava dilekçesi, tensip zaptı, ara karar ve ön inceleme duruşma gününü bildirir davetiye çıkarılmış olup, adresinizden ayrıldığınız gerekçesiyle tebligat yapılamamıştır. Adres araştırmasından da bir netice alınamadığından dava dilekçesi ve duruşma gününün ilanen tebliğine karar verilmiştir. Dava dilekçesinde :Şiddet ve Ortak Hayatın Çekilmez Hale Gelmesi, Terk ve Evlilik birliğinin temelden sarsılması dolayısıyla boşanmaya kararı verilmesi, Müvekkil için aylık 2.000,00 TL tedbir nafakası (boşanmadan sonra da yoksulluk nafakası olarak devamına karar verilmesi), Evlilik birliği içinde doğan ve 18 yaşından küçük olan ortak çocukları İslam Çelebi, İremnur Çelebi, İbrahim Çelebi ve İshak Çelebi'nin velayetinin davacı anneye verilmesine ve her bir çocuk için ayrı ayrı olmak üzere aylık 2.000,00 TL iştirak nafakasına hükmedilmesi, Müvekkil için davacı taraftan 200.000,00 TL maddi ve 200.000,00 TL manevi olmak üzere toplam 400.000,00 TL tazminatın tahsiline karar verilmesini, Düğünde müvekkile takılan altın küpe, altın künye (bileklik), iki adet altın yüzük 8 adet tam altın, 12 adet yarım altın ve 5 adet çeyrek altının iadesi, bu mümkün olmaması halinde ise parasal değerinin hesaplanarak müvekkile ödenmesine karar verilmesinin talep edildiğini. Durusma Günü: 30/04/2024 günü saat: 10:15'da duruşmada bizzat hazır bulunmanız, veya kendinizi bir vekille temsil ettirmeniz, Aksi taktirde H.U.M.K.'nun 3156 sayılı yasa ile değişik 213/2 maddesi uyarınca yargılamaya yokluğunuzda devam olunacağı hususu, Dava Dilekçesi ve duruşma günü yerine geçerli olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

#ilangovtr

Basın No ILN01993236

01 Mar 2024 - 00:10 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Yeni Doğu Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Yeni Doğu Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Yeni Doğu Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Yeni Doğu Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.